Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I EKONOMII TW...

Szkoła Podstawowa nr 13 działa z SCWEW

WYJĄTKOWE SERCE
Projekt SCWEW działa między innymi w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Sala ruchu, kącik ciszy oraz pomoc dla nauczycieli, rodziców i dziecka – to tylko część realizowanych działań.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie jest jedną z siedmiu placówek objętych projektem Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą. To szkoła ogólnodostępna, która swoim uczniom – także tym z niepełnosprawnościami – chce zagwarantować równe szanse i jak najlepszy start w przyszłość.

Głównym założeniem projektowym Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą jest transfer wiedzy. Nauczyciele mogą w każdej chwili poprosić o pomoc specjalistów z Centrum. Dzięki tamu udaje się rozwiązać problemy i lepiej zrozumieć zachowanie ucznia. „Dzięki projektowi z SCWEW mamy szansę współpracować ze specjalistami i otrzymujemy niezbędną pomoc i właściwie w tym zakresie działa to najlepiej, bo w zależności od tego, który uczeń potrzebuje wsparcia, zwracamy się z prośbą o pomoc do specjalistów i to niezbędne wsparcie otrzymujemy” – mówi Małgorzata Siergiej, dyrektor SP 13.

Projekt SCWEW to również szansa doposażenia szkoły w specjalistyczny sprzęt. W salach lekcyjnych znajdziemy tzw. „jeżyki”, czyli poduszki sensoryczne, pomagające dziecku rozładować energię i ograniczyć jego ruchliwość w trakcie zajęć. Szkoła dysponuje także salą ruchu, w której na dzieci czekają między innymi trampoliny czy mała ścieżka sensoryczna. Zabawy, ale i rozwijających ćwiczeń nie brakuje również w gabinecie logopedycznym. Proste zadania pomagają kształtować prawidłową mowę. Dzieci potrzebujące wyciszenia – również w trakcie przerw – znajdą je natomiast w pokoju ciszy. W tym specjalnym miejscu za zamkniętymi drzwiami dziecko może usiąść w hamaku i odpocząć od szkolnego gwaru.

Projekt Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą nie zapomina także o rodzicach, którzy w każdej chwili mogą poprosić o pomoc specjalistów i zadać nurtujące ich pytania.