Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I EKONOMII TW...

Gierki Małżeńskie

MZPiTU W OLSZTYNIE
Program „Gierki Małżeńskie”, wspierany przez olsztyński Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, to szansa na poprawę relacji w małżeństwie i rodzinie. Z warsztatów może skorzystać każdy.

Małżeństwo i rodzina to podstawa społeczeństwa. Liczne lockdowny, pandemia i ograniczenia sprawiły, że wielu z nas zamknęło się ze swoimi problemami w domu. Rozwiązaniem może być program „Gierki Małżeńskie”, organizowany przez Ruch na Opak i wspierany przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Wszystko po to, aby wyjść z domu w tym niełatwym czasie i spotykać się z innymi ludźmi.

Zajęcia odbywają się w salce parafialnej Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych na Likusach. Ich głównym celem są rozmowy związane z oczekiwaniami małżeństw. Tematyka warsztatów dotyczy zachowania małżonków, a także zwracania uwagi na pozytywne elementy związku i rodziny. „Te warsztaty są w małym gronie, gdzie każdy może porozmawiać z drugą osobą, może się otworzyć. Jeżeli będzie potrzebna później pomoc, no to też oferujemy terapię, gdzie każdy może przyjść, skorzystać” – mówi Joanna Pośniak-Lubarstowska, prowadząca „Gierki Małżeńskie”. „Pracujemy też bardzo dużo manualnie. Troszkę pracy takiej artystycznej, która też pozwala uczestnikom się otworzyć. Trochę rozmawiamy właśnie wyciągając te zasoby, czyli to, na czym chcemy głównie bazować. Bo chcemy bazować na zasobach, które kryją się w nas, które kryją się właśnie w żonach, w małżeństwach” – dodaje Anna Boczkowska, druga z prowadzących „Gierki”.

Dodatkową działalnością Ruchu na Opak, który był pomysłodawcą „Gierek Małżeńskich”, są organizowane w każdą trzecią sobotę miesiąca konferencje prorodzinne. „Jest poruszana taka tematyka, żeby łączyć rodziny, żeby też odnajdywać swoje powołanie zarówno w małżeństwie, jak i w rodzinie. I też starać się rozwiązywać problemy, z którymi się borykamy na co dzień” – wyjaśnia Anna Boczkowska.

Wielu z nas boryka się z podobnymi problemami w rodzinach, lecz należy pamiętać, że nie jesteśmy sami. Programy takie, jak „Gierki Małżeńskie” wspierane przez MZPITU pokazują, że warto wychodzić z domu i korzystać z pomocy. Następne warsztaty odbędą się już 11 grudnia od 9 do 16 i może z nich korzystać każdy.